Доброго дня, в ефірі Блогер ФМ із підсумковим випуском новин за дванадцяте червня Олексій Свід

Українська збірна вперше вийшла у фінал молодіжного чемпіонату світу з футболу

Посли країн ЄС рекомендували продовжити санкції проти РФ за анексію Криму до 2020 року

Для учасників АТО, переселенців і майданівців виділили гроші на 500 квартир

Розширення формату G7 до G8 з участю Росії залежить від виконання Москвою Мінських угод

Тепер більш детально:

Проросійські окупанти протягом доби двадцять вісім раз відкривали вогонь по українським захисникам. З цих обстрілів дев’ять були із заборонених калібрів артилерії та мінометів. Мова йде про 82-гий 120-й та 122-й калібр.

Терористи концентрували вогонь по позиціях створених для оборони Водяного, Лебединського, Пісків, Павлополя, Авдіївки, Гнутового, Мар’їнки, Широкиного, Попасної, Кримського, Станиці Луганської, Гладосового, Золотого, Новолуганського, Південого, Старогнатівки, Новгородського та Зайцевого.

Вогнем у відповідь, за підтвердженою розвідкою інформацією два проросійські окупанта було ліквідовано, ще сім отримали поранення.

З нашої сторони за даними штабу троє поранених.

Збірна України вийшла до фіналу юніорського чемпіонату світу з футболу

У півфінальному матчі українці з мінімальним рахунком 1:0 перемогли збірну Італії, граючи в меншості.

Поєдинок пройшов у вівторок 11 червня, в польському місті Гдиня.

У першому таймі обидві команди грали в рівний футбол, але українська збірна була все ж цікавішою в атаці. В активі синьо-жовтих два удари в площину воріт, а в італійців – нуль. Незважаючи на обережний футбол від двох команд у перші 45-ть хвилин варто відзначити удар Сергія Булеци зі штрафного, після якого м`яч відбив воротар італійців.

У стартові 15-ть хвилин другого тайму італійці краще виглядали фізично і мали кілька моментів, щоб пробити Андрія Луніна. На 52-й хвилині Андреа Пінамонті міг відкрити рахунок у грі, але не зумів переграти Луніна.

На 65-й хвилині збірна України виходить вперед. Після пасу з флангу від Юхима Коноплі, Булеца ударом з метрів десяти пробив ворота італійців – 1:0. А на 70-й хвилині Владислав Супряга вибіг сам на сам з голкіпером збірної Італії, але не поцілив у ворота.

На 80-й хвилині суддя залишив збірну України в меншості, вилучивши за друге попередження Дениса Попова.

Через три хвилини українці були близькі до другого голу, граючи навіть у меншості. Після удару Олексія Кащука італійців врятувала лише поперечка воріт.

На першій доданій хвилині до основного часу Італія забиває гол, але суддя не зарахував гол після відео повтору за фол на Бондаря італійського форварда.

У фіналі 15 червня у Лодзі збірна України гратиме зі збірною Південної Кореї, яка обіграла Еквадор.

Посли країн-членів Євросоюзу в межах комітету постійних представників підтримали рішення продовжити санкції проти Росії за анексію Криму ще на рік — до червня 2020 року.

Тепер це рішення ще має затвердити Рада ЄС. За даними кореспондента «Радіо Свобода» Рікарда Йозвяка, розгляд цього питання має відбутися 20 червня.

Окрім власне продовження санкцій проти Російської федерації, у ЄС є пропозиції розширити їх через рішення Росії видавати свої паспорти мешканцям окупованого Донбасу. Щодо розширення санкцій очікуються дискусії.

Нагадаємо, що за даними Bloomberg, санкції Заходу коштували Росії 6% ВВП. Їх задача послабити економіку РФ та примусити її припинити агресію проти України та повернути контроль над Кримом та частиною районів Донецької та Луганської областей.

Кабмін схвалив рішення про перерозподіл коштів і забезпечення придбання близько 500 квартир для учасників АТО та ООС, переселенців і майданівців, а також для родин загиблих воїнів.

Таке рішення було прийняте на засідання уряду.

«Раніше кошти направлялися будівельникам, будували там, де була земля, і люди отримували квартири інколи в інших населених пунктах. Зараз гроші видають безпосередньо людям. Гроші ходять за людиною», – сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

Він наголосив, що стратегічне завдання уряду – забезпечення зростання економіки – сприятиме подальшому розвитку подібних програм підтримки.

Більшість з майбутніх власників помешкань чекали на житло десятки років.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що розширення міжнародного клубу держав «Групи семи» (G7) на ще одного учасника Росію – до G8, залежить від зусиль Москви із реалізації Мінських угод із врегулювання ситуації на сході України. Про це французький лідер заявив 11 червня в інтерв’ю швейцарському телеканалу RTS.

«Від того, наскільки суттєвими будуть зусилля Москви щодо реалізації Мінських угод і припинення військового конфлікту в Україні, залежить, чи буде формат G7 знову розширено до G8 за рахунок відновлення членства Росії», – сказав Макрон.

Він зазначив, що планує незабаром провести переговори із президентом Росії Володимиром Путіним щодо діалогу з Росією.

«У найближчі тижні я знову проведу довгу, насичену бесіду з Володимиром Путіним у якості президента Франції та в якості голови G7, щоб відновити динаміку (відносин – ред.), – сказав Макрон.

Коли саме відбудеться така зустріч Емманюель Макрон не вказав.

Франція нині головує у G7. Цей формат лідерів світових держав існував з 1998 року у вигляді G8 (США, Росія, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада), але у 2014 році був скорочений на одного члена – Росію, через засудження лідерами клубу російської агресії проти України.

Такими були головні новини на сьогодні, дякую за увагу, вдалого вам дня.